Oberman Alarms
Dodáváme, instalujeme, servisujeme a provádíme roční prohlídky elektrokotlů značky PROTHERM. Servis provádíme i pro typy již nevyráběné a mimo záruku. Elektrokotle jiných značek pozáručně servisujeme po předchozí domluvě. Neprovádíme topenářské práce, ale po dohodě je můžeme zajistit.
návod k obsluze RAY
návod k obsluze Rejnok 6-28kW

Regulace vytápění ETATHERM

Pro elektronickou plynulou regulaci vytápění se servopohony nabízíme dodávku, montáž a servis systému známého pod označením IRC - INDIVIDUAL ROOM CONTROL, který zabezpečuje programově řízené vytápění jednotlivých místností podle individuálních požadavků, českého výrobce ETATHERM s.r.o.

Důležitá poznámka k regulaci vytápění: Řada lidí tvrdí, že programovaná individuální regulace vlastně nemá význam, protože víc, než ušetří krátkodobý teplotní útlum, se spotřebuje na opětovné natopení (včetně akumulace tepla zdivem). Není to pravda, ale tento zásadní omyl je bohužel dosti rozšířen a to i mezi "odborníky". Spotřeba tepla jakéhokoliv objektu je určena třemi faktory: - objemem vytápěného prostoru, - stavebně teplotními charakteristikami (stupněm tepelné izolace) a - rozdílem mezi vnitřní a vnější teplotou. První dva údaje jsou v daném případě konstantou a ovlivňovat lze pouze faktor teploty. Pokud jde o akumulaci tepla stěnami, je třeba mít na mysli zákon o zachování energie - to, co stěny naakumulují, to také vyzáří (jak do vnitřního, tak do vnějšího prostoru). Výsledná energetická bilance tedy ve výsledku závisí skutečně jen na teplotách a době jejich zařazení. Jakýkoliv teplotní útlum zařazený po jakoukoliv dobu přináší energetickou úsporu! Různá akumulace tepla zdivem v daném případě ovlivňuje pouze časové předstihy, se kterými je vhodné nastavit zahájení teplotního útlumu a naopak začátek vytápění na komfortní teplotu.